اخبار گردشگری ایران

جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان

جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان
سفیر گردش - جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در سال های نخست به عنوان بخشی از مجموعه جشنواره فیلم فجر تعریف شد.
  بزرگنمایی:

سفیر گردش - جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان در سال های نخست به عنوان بخشی از مجموعه جشنواره فیلم فجر تعریف شد. برای نخستین بار پروانه زرین جشنواره در چهارمین دوره این رویداد سینمایی که سال 1367 برگزار شد، به دست برگزیدگان سپرده شد و از ششمین دوره جشنواره یعنی سال 1369 این جشنواره به صورت مستقل از جشنواره فیلم فجر برپا شد. در ادوار مختلف این جشنواره به شهرهایی چون اصفهان و همدان سفر کرد و دوره هایی هم از آن در تهران برگزار شد.

علاوه بر دوره سی و سوم که به صورت مشترک جشنواره در تهران و اصفهان برگزار شد، 20 دوره از جشنواره در اصفهان، 6 دوره تهران، 5 دوره همدان و یک دوره کرمان میزبان جشنواره بوده اند. همچنین این جشنواره در طول 33 دوره برپایی 17 دوره در مهرمان، 6 دوره بهمن ماه، 3 دوره آبان ماه، 3 دوره شهریور ماه، 2 دوره تیر ماه، 1 دوره اردیبهشت ماه و 1 دوره مرداد ماه برگزار شده است.

فیلم های داستانی و انیمیشن بلند و کوتاه در بخش های مختلف این جشنواره به نمایش در می آیند. در کنار داوری ترکیب داوران اصلی، داوری داوران کودک و نوجوان از جمله بخش های این رویداد سینمایی است.


نظرات شما